Прес-служба

 • Лісівники Вінниччини розпочали зимову підгодівлю лісових мешканців

 • Автор:  Пресслужба ВОУЛМГ
  17.12.2020
  Категорія: Загальні новини
 • З початком холодів лісівники Вінниччини розпочали підгодівлю мисливських тварин. Держлісгоспи Вінницького ОУЛМГ заздалегідь подбали про підготовку кормової бази, щоб допомогти вижити лісовим мешканцям у сурову зимову пору.
  Мисливське господарство є обов’язковою та невід’ємною складовою лісового господарства, маючи на меті збереження місцевої фауни, біологічного різноманіття та збільшення видової чисельності. З метою відновлення поголів’я та підвищення біологічної стійкості окремих видів фауни лісівники Вінниччини постійно проводять низку біотехнічних заходів, серед яких – підгодівля диких тварин узимку.
  - Піклування про мисливську фауну напряму впливає на збільшення популяції лісових мешканців. А достатня кількість кормової бази ще й покращує умови мешкання видів, стримує їх від міграції, тому підгодівля дичини у зимовий період – обов’язкова у всіх мисливських угіддях наших держпідприємств, - розповідає завідувач сектору мисливського господарства Вінницького ОУЛМГ В.А.Мельник. - Підгодівля диких тварин розпочинається у зимовий період - як правило, тоді, коли випадає перший сніг, і триває 100-112 днів. Лісівники підгодовують дичину, викладаючи заготовлені корми в годівниці та на підгодівельні майданчики. Така допомога дозволить звірині успішно перезимувати, адже зима - найважча пора року для диких мисливських тварин. Різко погіршуються умови добування корму, у морозні зими це призводить до підвищення смертності або надмірного виснаження диких тварин.
  Щороку для підгодівлі диких тварин працівники лісового господарства Вінниччини заготовляють достатні запаси кормів. Це більш як 200 тонн сіна, понад 100 тис. шт. гіллячкового корму, приблизно 200 тонн кукурудзи в качанах, 150 тонн зерна ячменю, вівса та зерновідходів, коренеплодів – майже 140 тонн, а для мешканців вольєрів – додатково гарбузи, жолуді, люцерну та силос.
  Частину «смаколиків» лісівники заготовляють власними силами, а частину – купують, приміром, сіль – кожен лісгосп приблизно по одній тонні. Адже рослиноїдні тварини, особливо копитні, відчувають нестачу солі не тільки взимку, але й літом, тож солонці поповнюються регулярно. А досвідчені єгері та мисливствознавці розповідають, що часто взимку тварини у годівницях корми не повністю з’їдають, а сіль користується завжди попитом.Лісівники також створюють кормові ремізи – поля, які засівають багаторічними травами чи кукурудзою, ячменем, топінамбуром і залишають незібраний урожай для того, щоб звірина могла самостійно добувати корм, не пошкоджувала молоді лісові культури.Особливо уважно стежать впродовж усього року за меню мешканців вольєрів для напіввільного утримання диких тварин.
  Важливо не лише заготовити корми, а й облаштувати у лісництвах відповідні приміщення для зберігання такої кількості провізії. Також важливою справою є підготовка відповідно обладнаних спеціальних місць, де дичина харчуватиметься. «Лісові ідальні» - це годівниці та підгодівельні майданчики, які теж встановлюють, ремонтують та за потреби замінюють. Адже тварини звикають до конкретного місця і саме до нього приходять підкріпитися у морозну зиму.
  Не менш важливим питання є забезпечення тварин водою. Це більш актуально для літньої пори, однак через те, що останніми роками зими є малосніжними, лісівники облаштувують, розчищають водопої у лісових масивах і взимку.
  Нагадаємо, що згідно з цьогорічним обліком мисливських тварин встановлена наступна чисельність мисливських тварин усіх користувачів мисливських угідь: 217 голів оленя європейського, 701 – оленя плямистого, 10 лосів, є у нас 101 зубр європейський (минулого року обліковували 95 голів). Зросло у порівнянні з попереднім роком поголів’я козулі (7874 голів), а ще – мешканців вольєрного господарства, «чужаків»: ланей(125 голів) , муфлонів (48 голів). Нарахували цього року 1404 голови кабана, 45327 - зайців-русаків, 903 голів куниці лісової, 2573 - куниці кам’яної, 1605 - тхора лісового, 2847 борсуків, 1475 видр, 6147 білок, 541 бобра, 8497 ондатр, 23 коти лісові. Серед птахів нарахували 3569 голови фазана, 6723 - сірої куріпки.


 • Розповісти про це:

Всі права захищені © 2021 При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!