Напрями»   Сертифікація

Лісова сертифікакція – вимога часу

 
Сертифікація ведення лісового господарства (лісова сертифікація) – це відносно новий процес, який швидко розвивається і стрімко змінює звичний вигляд світової торгівлі лісоматеріалами. Якщо раніше при укладанні контрактів на постачання лісопродукції покупців цікавили якість, строки постачання та ціна, то тепер до цих вимог додається  ще й вимога екологічної сертифікації.

 

Процес сертифікації в Крижопільському лісгоспі почався в 2006 році. В результаті проведено сертифікаційну оцінку для всіх п’яти лісництв. Виділені ділянки особливо цінних лісів – лісів, які мають найбільший вплив на довкілля, на збереження рослинного і тваринного світу. Не забуто і насущні потреби людей у користуванні лісом. Облаштовано місця відпочинку, виділено лісові масиви, в яких місцеве населення найчастіше збирає гриби та ягоди. Особлива увага приділена захисним лісам і тим місцям у лісі, де є витоки джерел. Всі проблемні питання користування лісом і деревиною з нього обговорено  з сільськими громадами.

 

З першого по четверте березня 2016 року представники  НЕПКон  в Україні  О.Каспрук, І.Соловій, Я.Геник провели незалежну оцінку екологічної, економічної і соціальної практики лісоуправління  ДП «Крижопільське лісове господарство» відповідно до Принципів та Критеріїв Forest Stewardship Council ( FSC ).

 

Даний аудит проводиться щорічно під час якого:
  • перевіряється діяльність безпосередньо на лісових ділянках;
  • перевіряється документація господарської діяльності;
  • проводяться консультації з зацікавленими сторонами на обласному, районному і місцевому рівнях.
Місця для польової інспекції підбирались таким чином, щоб скласти повну уяву про якість системи лісоуправління, системи контролю ланцюга постачання деревини та змін, які відбулись з моменту минулого аудиту. Відвідувались лісові ділянки на яких плануються рубки, місця де ведуться і завершені рубки головного та  проміжного користування, різних способів рубок  і  сезонів заготівлі, способи лісовідновлення  і міри сприяння природному поновленню, які використовуються у лісовому фонді. Також оцінено стан репрезентативних ділянок та особливо цінних для збереження лісів на території підприємства, водойм, лісогосподарських доріг та протипожежних об’єктів.
 
Під час відвідування ділянок основна увага приділялась дотриманню правил охорони праці, технології лісозаготівельних робіт, збереженню водних, грунтових умов і елементів біорізноманіття. Всього під час перевірки було оглянуто 40  лісових ділянок, на аудит витрачено 8 людиноднів, що відповідає вимогам НЕПКон щодо мінімальної кількості днів для щорічного аудиту з врахуванням площі лісгоспу. Відповідно звіту про проведену перевірку в ДП «Крижопільське лісове господарство»  підприємство  в процесі господарської діяльності дотримується  вимог принципів, критеріїв та індикаторів стандартів NEPCon для ведення лісового господарства в Україні.

Всі права захищені © 2020 При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!