Напрями»   Мисливське господарство
Важливим завданням ведення мисливського господарства є збереження оптимальної кількості тварин і створення для них сприятливих умов. Надмірна, нерегульована чисельність тварин може принести значну шкоду лісовим насадженням.

 

Мисливське впорядкування угідь з складанням проекту організації і розвитку мисливського господарства було проведено в 2005 році терміном на 15 років, рекомендацій його лісгосп дотримується при плануванні  щорічних обсягів біотехнічних заходів і експлуатації окремих видів мисливських тварин.

 

Теперішнім лісовпорядкуванням на ревізійний період запроектовані лише окремі біотехнічні заходи: вирощування ремізів на площі – 1,1 га, підгодівля мисливських тварин – 0,3 га, закладка кормових полів – 17,9 га, встановлення годівниць на площі – 10,5 га, встановлення солонців на площі 13,0 га, ремонт годівниць на площі 0,3 га.

 

Лісовпорядкуванням в лісгоспі виділено: захисних реміз 97,8 га, кормових полів 16,6 га, реміз, біогалявин, майданчиків для підгодівлі 18,3 га.

 

Лісгосп проводить контроль за дотриманням правил відстрілу мисливської фауни.
Загальна площа мисливських угідь 18559га – це лісові угіддя.

Географічне розташування та кліматичні умови мисливського господарства сприятливі для проживання та розміщення багатьох видів фауни, а саме: кабана, козулі, борсука, білки, зайця-русака, куниці, тхора та інших.

Налагоджений облік тварин, які є об’єктами полювання, має першорядне значення у веденні мисливського господарства. Таксація звірів проводиться після закінчення сезону полювання по сніговому покриву методом прогону.

Силами єгерської служби та лісової охорони ведеться  своєчасний контроль за термінами полювання, нормами відстрілу дичини, боротьба з браконьєрством та відстріл хижаків. Дбаючи про ріст чисельності диких тварин у холодну пору року у місцях гартування звірів – здійснюється облаштування годівниць, солонців, ведеться заготівля кормів.

Головний пріоритет на майбутнє – збільшити вихід мисливської продукції з одного га угідь і забезпечити самоокупність мисливського господарства для чого необхідно забезпечити виконання наступних завдань:
  • створити вольєри для розведення молодняка та утримання диких парнокопитних тварин, а саме: кабана, козулі з метою їх подальшої реалізації в інші господарства;
  • будівництво мисливських стежок для проведення полювання з залученням іноземців;
  • будівництво мисливських будинків при лісництвах для відпочинку мисливців.

Чисельність мисливських тварин

Вид Мисливські угіддя лісгоспу
Козуля 306
Кабан 116
Заєць-русак 233
Куниця 83
Борсук 80
Лисиця 37
Вовк
Тхір 5

Всі права захищені © 2020 При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!